Koszyk

Dropshipping Allegro

Dropshipping Allegro

 

Jak sprzedawać na Allegro w dropshippingu?

 

Dropshipping przez ostatnie lata w Polsce staje się co raz popularniejszy. Brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy w towar, magazyn czy pracowników jest idealnym rozwiązaniem na rozpoczęcie swojej działalności bez dużego ryzuka na zamrożenie kapitału. Możliwość sprzedaży wszystkich towarów jakimi dysponuje hurtownia, jest idealnym rozwiązaniem na biznes. Gdzie zacząć sprzedawać? Sprzedaż oczywiście powinna zaczą się od Allegro, które od wielu lat jest liderem sprzedaży na Polskim ryunku. Obecnie z Allegro korzystata około 20 milionów klientów.

 

Dropshipping na Allegro jest legalny, tylko w przypadku kiedy to Ty odpowiadasz za transakcję, a my jako hurtownia wyślemy produkty w Twoim imieniu, do Twojego klienta. W taki sposób możesz prowadzić sprzedaż dropshippingową na Allegro. Sprzedawać na Allegro możesz również bez firmy. Nasza hurtownia umożliwia współprację z takimi osobami, które chcą skorzystać z możliwości sprzeażdy w ramach działalności nierejestrowanej.

 

Co jest ważne na Allegro w dropshippingu?

 

Odpowiedż jest bardzo prosta, hurtownia dropshipping. Wyobraż sobie sutuację, że przez kilka dni, tygodni lub miesięcy uczysz się obsługiwać Allegro. Zanim poznasz dokładnie portal, troche czasu minie. Załóżmy, że wpadło Ci pierwsze zamówienie, Ty się cieszych i przekazujesz zamówienie hurtowni do realizacji. 

 

Zobacz, co może się stać, gdy trafisz na nieuczciwą hurtownię.

 

1. Sprzedał się produkt, którego hurtownia na stanie ma ponad 100 szt. składasz zamówienie i okazuje się, żę produktu nie ma ponieważ jest jakiś błąd w systemie. Hurtownia informuje Cię, że czeka na zamówienie i niebawem wyśle do Twojego klienta.

2. Składasz kolejne zamówienie. Na stanie hurtownia ma 200 szt. złozyłeś zamówienie szybko, ponieważ jeżeli złozysz do odpowiedniej dodziny to hurtownia deklaruje wysyłke tego samego dnia. Tym razem hurtownia informuje cię, że była awaria internetu i nie mogli zrealziowac tego zamówienia, dlatego wyslą go później.

3. Składasz kolejne zamówienie, na stanie hurtowni zamawiany produkt ma stan 1000 szt. i koljeny ra zhurtownia nie wysyła w dniu w krótym zostało złożone zamówienie, tłumacząc się, żę kurier był zbysz szybko i nie zdazyli przygotowac zamówienia.

 

Jak sparwdzić, czy hurtownia dropshippingowa ma towa u siebie w magazynie, czy ściąga z innego żródła?

 

1. Jeżeli oferuje wysyłkę w 48H.

2. Jeżeli bardzo często nie wysyła w zadeklarowanym przez siebie terminie.

3. Jeżeli nie wysyła tego samego dnia, to już w dużym stopniu nie ma oferowanego towaru na miejscu.

 

W każdym z trzech opisanych przypadkach, lepiej się dobrze zastanowić czy warto z taką hurtownią nawiązywać współpracę. Powrzechnie jest wiadomo, że klienci po dokonaniu zakupu na Allegro, oczekują dostawy na nastepny dzień. Allegro szybkość dostawy również ocenia na Twoim koncie w jakości sprzedaży. Oczywisćie możesz ustawić dłuższy czas dostarczenia lecz wtedy tracisz potencjalnie bardzo dużo klientów.

 

Czy wiesz, że już na samym początku przygoty z Allegro, Twoja ocena, głównie jakość sprzedaży będzie miała obniżoną ocenę a nawet możesz dostać negatyw od kupującego. Twój klient nie dość że obniży ci ocenę i możę wystawić negatyw to jeszcze może zwrócić towar, który otyrzymał zbyt późno. Niestety, to zjawisko jest sporym problemem przez nieuczciwe hurtownie, które podwyższają swój stan, tylko poto, żeby przyciągnąć do siebie osoby, które zaczną sprzedawać ich towar.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dobrzej hurtowni, opisaliśmy na stronie Dropshipping hurtownie

 

Hurtownia VIVB2B działa bardzo szybko, zamówienia zlożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia. Jest to gwarancja, że cały stan mamy u siebie na magazunie i nie musisz się martwić o Twoje zamówienia. Nam zależy, żeby Twoja ocena dzięki naszej dostwie była jak najlepsza.

 

Oprócz dobrej hurtowni, do pełni szcześci będziesz potrzebował wiedzy o samym Allegro oraz integrację pomiedzy Twoim kontem na Allegro i hurtownia. Zobacz jakie integracje bezpośrednie posiaramy, które pomoga Ci sprzedawać na Allegro. Znajdziesz je na stronie Integracje z Allegro.

 

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.